E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 19:06:05 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R Touch Screen Pane
Detailed
E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R Touch Screen Panel Repair
E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R HMI touch glass size: inch and other general size is 3.0'' to 22'' ; E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R touch screen adopt to panel display device. E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R touch panel touch times are more than 1 million touches. E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R touch screen monitor Current: 5mA~25mA; E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R HMI touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E153107 SCN-A5-FZT12.1-Z03-0H1-R MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  12.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Current : 5mA~25mA
Power Supply : USB or RS232
Operation Voltage : Typical +DC 5V
* Electrical
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Operation System : Linux/ DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS
Interface : Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible; Serial RS-232.
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)