E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R Touch Panel Screen Repair
  • brand nameVICPAS
  • modelE350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:04:24 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-4 workdays
  • Warranty 365 days
  • Size 12.1 inch
  • Name E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R Touch Panel Screen Repair
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R touch panel size: inch, other general size is 3.0'' to 22''. E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R touch screen adopt to panel display device. touch digitizer glass linearity error:< 1.5%. E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R touch screen hmi response speed: < 10ms. E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R touch membrane temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R touch screen display current: 5mA~25mA. E350703 SCN-AT-FLT12.1-Z03-0H0-R touch screen monitor operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Help
Product Feature:
Size :  12.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Contact Bounce : <10ms
Linearity : 1.5%(<1.0% by Request)
Life Expectancy : > 35 million touch on single point
* Performance
Linearity Error : <1.5%