E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:42:41 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R Touch Screen Pane
Detailed
E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R Touch Screen Panel Repair
E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R touch screen glass size: inch; and other general size is 3.0'' to 22'' . E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R touch screen adopt to panel display device. E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R touch panel touch times are more than 1 million touches. E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R touch screen display Current: 5mA~25mA. E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R touch digitizer glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R HMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C, E000437 SCN-A5-FZT19.0-Z01-0H1-R MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V.
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size : 19 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)