E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:14:38 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 7.7 inch
  • Name E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R Touch Screen Panel
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R Touch Screen Panel repair
E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R touchscreen size: inch; other custom size is 3.0'' to 24'' . E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R touch screen display light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C, E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size); E264204 SCN-A5-FLT07.7-001-0H1-R HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  7.7 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Windows Vista
* Windows 9X / Me
* Windows 2000-XP
* Electrical
Surface Hardness : 3H
Rersolution : 4096 x 4096
Life Expectancy : > 35 million touch on single point
Light Transmission : Film + Film 77%, Film + Glass 83%