E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R Touchscreen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R 6.4 inch
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:14:53 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 6.4 Inch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-4 Workdays
  • Name E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R Touchscreen Glass
Detailed
E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R Touchscreen Glass repair
E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R touchscreen size: 6.4 inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R touch screen display light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E077402 SCN-AT-FLT06.4-Z05-0H1-R HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Click for Best Price
Product Information:
Size : 6.4  inch;
Shipping : 2~4 Workdays
Warranty : 365 Days
* Environmental
Temperature Operating Range: -10° C ~ 60° C
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Relative Humidity Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
* Performance
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Optical
Light Transmission 80%(Meet ASTM D1003)