Elo E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelElo E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:33:26 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-4 Worddays
  • Warranty 365 Days
  • Name Elo E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R Touch Screen Glass
Detailed
Elo E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R Touch Screen Glass repair
E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R touch panel size: 6.4 inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E259569 SCN-AT-FLT06.4-Z03-0H1-R Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  6.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)