E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R Touch Screen Repair
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelE951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 18:32:31 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 15.1 inch
  • Name E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R Touch Screen Repair
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R Touchscreen Glass repair
E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R touchscreen size: inch, other general size is 3.0'' to 22''. E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R touch panel adopt to panel display device. E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R touch screen monitor linearity error:< 1.5%. E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R touch digitizer glass response speed: < 10ms, E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R HMI touch screen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R MMI touch screen current: 5mA~25mA, E951451 SCN-AT-FLT15.1-Z01-0H1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Click for Best Price
Product Information:
Size :  15.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Optical
Light Transmission : 80%(Meet ASTM D1003)
Surface Durability : Meets pencil hardness 3H (per ASTM D3363)
* Electrical
Serial RS-232.
Current : 5mA~25mA
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)