E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:39:26 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-3 Workdays
  • Warranty 365 Days
  • Size 8.4 Inch
  • Name E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R Touch Screen Panel
Detailed
E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R Touch Screen Panel repair
E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R touch panel size: inch; other general size is 3.0'' to 22''. E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R touch screen adopt to panel display device, touch digitizer glass linearity error:< 1.5%; E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R touch screen hmi response speed: < 10ms. E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R touch membrane temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R touch screen display current: 5mA~25mA. E874884 SCN-A5-FLT08.4-PT1-0H1-R touch screen monitor operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for A Discount
Product Details:
Size : 8.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Surface Hardness : 3H
Circuit Rating : 5VDC @ 35mA
Light Transmission : Film + Film 77%, Film + Glass 83%
* Electrical
Contact Bounce : <10ms
Rersolution : 4096 x 4096
Linearity : 1.5%(<1.0% by Request)