E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R Touch Screen Replacement
  • brand nameVICPAS
  • modelE898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:39:27 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Size 10.4 inch
  • Name E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R Touch Screen Replacement
Detailed
E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R Touch Screen Replacement Repair
E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R HMI touch glass size: inch and other general size is 3.0'' to 22'' . E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R touch screen adopt to panel display device. E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R touch panel touch times are more than 1 million touches. E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R touch screen monitor Current: 5mA~25mA. E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R HMI touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E898855 SCN-A5-FLT10.4-004-0H1-R MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V.
 Contact VICPAS for More Infor
Product Information:
Size :  10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Power Supply : USB or RS232
Light Transmission : 80%(Meet ASTM D1003)
* Optical:
No need change any shell and add any auxiliary to the HMI machine.
All product are new, working in perfect condition,Meet bad environment,
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used