E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R Touch Screen Glass
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelE062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 19:12:28 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 15.1 inch
  • Name E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R Touch Screen Glass
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R Touch Screen Glass Repair
E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R touch panel size: inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E062939 SCN-A5-FLT15.1-004-0H1-R Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Help
Product Feature:
Size : 15.1  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Optical
Light Transmission : 80%(Meet ASTM D1003)
* Environmental
Altitude Up to 3, 000m
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Temperature Operating Range: -10° C ~ 60° C
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
Relative Humidity Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)