  • brand nameVICPAS
  • modelE641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:38:07 GMT
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 15.1 inch
  • Name E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R touch screen
Briefing
E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R Touch Screen Panel Glass Repair
E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R touch panel size: inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E641618 SCN-A5-FLT15.1-ADS-0H1-R Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 We are waiting for your contact
Product Specification:
Size : 15.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Performance
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Electrical
Operation Voltage Typical +DC 5V
Power Supply USB or RS232
Interface Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible
Serial RS-232.
Current 5mA~25mA
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V