E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R
  • payment methodD/P, Western Union, MoneyGram, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:49:54 GMT
  • Warranty 365 days
  • Size 10.4 inch
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R Touch Screen Glass
Detailed
E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R Touch Screen Glass repair
E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R touchscreen size: 10.4 inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R touch screen display light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E962544 SCN-A5-FLT10.4-Z06-0H1-R HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Detail
Product Detials:
Size : 10.4  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Environmental
Altitude Up to 3, 000m
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Temperature Operating Range: -10° C ~ 60° C
* Electrical
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)