E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R Touch Screen Panel
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelE087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:27:24 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Size 14.1 inch
  • Shipping 2-4 workdays
  • Name E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R Touch Screen Panel
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R Touch Screen Panel repair
E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R touch screen size: inch and other general size is 3.0'' to 22'' . E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R touch panel adopt to panel display device. E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R HMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V. E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R touch screen display Current: 5mA~25mA. E087034 SCN-AT-FLT14.1-Z01-0H1-R touch digitizer glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for More Detail
Product Detials:
Size :  14.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
General Size 3.0'' to 22''
Custom Size 1.0''to 22''
Fit in with Panel display device
* Environmental
Temperature Operating Range: -10° C ~ 60° C
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Relative Humidity Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)