E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:09:52 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 14.1 inch
  • Shipping 2-4 workdays
  • Warranty 365 days
  • Name E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R Touch Screen Panel
Briefing
E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R Touch Screen Panel Repair
E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R Touch Screen Panel Glass Repair
E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R touch screen size: inch and other general size is 3.0'' to 22'' . E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R touchscreen adopt to panel display device. E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R touch panel touch times are more than 1 million touches. E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R touch screen monitor Current: 5mA~25mA. E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R HMI touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V. E146841 SCN-A5-FLT14.1-004-0H1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 We are waiting for your contact
Product Specification:
Size :  14.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Performance
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Electrical
Operation Voltage Typical +DC 5V
Power Supply USB or RS232
Interface Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible
Serial RS-232.
Current 5mA~25mA
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V