E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R Touch Screen Glass
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelE829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:29:03 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 14.2 inch
  • Name E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R Touch Screen Glass
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R Touch Screen Glass repair
E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R touch screen glass size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R touch screen HMIl adopt to panel display device. E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R touch panel power supply: USB or RS232. E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R MMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E829287 SCN-A5-FLT14.2-001-0H1-R touch membrane Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).
 Contact VICPAS for A Discount
Product Details:
Size :  14.2 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Optical
Light Transmission 80%(Meet ASTM D1003)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
* Electrical
Operation Voltage Typical +DC 5V