B&R 5AP920.1043-K01 Touch Screen Front Overlay
  • brand nameVICPAS
  • model5AP920.1043-K01
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 10:12:52 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Automation Panel 900 5AP920.1043-K01
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Automation Panel 900 5AP920.1043-K01 Touch Screen Glass Front Overlay Repair
Order each part separately is available
Automation Panel 900 5AP920.1043-K01 Touch Screen Panel Protective Film
The following device families can be connected to the B&R Automation Panel 900 5AP920.1043-K01:
• Automation PC 510
• Automation PC 511
• Automation PC 620
• Automation PC 810
• Automation PC 820
• Automation PC 910
• Panel PC 700
• Panel PC 800
• Power Panel 500
Specifications:
Part Number : 5AP920.1043-K01
Product Line: Automation Panel 900
Screen diagonal: 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C