5PC720.1505-K18 Touch Screen 5PC720.1505-K18 Membrane Keypad
  • group nameB&R Panel PC
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model5PC720.1505-K18
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:45:44 GMT
  • Touch points Single-touch
  • Rated Voltage DC5V 1mA
  • Size 15 inches
  • Model B&R Panel PC 700 5PC720.1505-K18
  • Name 5PC720.1505-K18 Touch Screen 5PC720.1505-K18 Membr
Detailed
B&R Panel PC 700 5PC720.1505-K18 Touch Screen Glass Membrane Switch Keypad Repair
Order each part separately is available
Panel PC 700 5PC720.1505-K18 Touch Screen Panel Glass Membrane Keypad Overlay
The 5PC720.1505-K18 MMI Touch Screen Terminal Keypad Panel PC 700 and Automation PC 620 are based on the same platform, which means that the Panel PC also offers the full bandwidth of processors ranging from Celeron® 600 MHz to Pentium® M 1.8 GHz. Panel PCs are available as touch devices with 10.4" VGA, 12.1" SVGA, 15" XGA, 17" SXGA and 19" SXGA TFT displays. The housing is also a defining factor. From very flat devices without PCI slots to expandable devices with two PCI slots, the Panel PC can be optimized to meet the requirements of the application. Four additional Automation Panel 900s can be connected to the Panel PC 700 (dual independent display).
Specifications:
Part Number: 5PC720.1505-K18
Product Line: Panel PC 700
Panel Overlay: Polyester
Warranty: 365 Days Warranty
Housing Material: Metal
Display Type: TFT color
Display Diagonal: 15" (381 mm)
Display Colors: 10 million
Display Resolution: XGA, 1024 x 768 pixels
Storage Temperature: -20 to 60°C