E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:47:27 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R Touch Screen Pane
Detailed
E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R Touch Screen Panel repair
E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R touch screen glass size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R touch screen HMIl adopt to panel display device; E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R touch panel power supply: USB or RS232. E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R MMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C, E896820 SCN-A5-FLT15.0-F02-0H1-R touch membrane Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  15 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Windows Vista
* Windows 9X / Me
* Windows 2000-XP
* Electrical
Surface Hardness : 3H
Rersolution : 4096 x 4096
Life Expectancy : > 35 million touch on single point
Light Transmission : Film + Film 77%, Film + Glass 83%