E863629 SCN-AT-FLT10.4-004-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE863629 SCN-AT-FLT10.4-004-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 06:40:53 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name E863629 SCN-AT-FLT10.4-004-0H1-R Touch Screen Glas
Detailed
E863629 SCN-AT-FLT10.4-004-0H1-R Touch Screen Glass repair
E863629 SCN-AT-FLT10.4-004-0H1-R touch screen glass size: 10.4 inch and other general size is 3.0'' to 22'' . 6AV7882-0DB20-2BA0 6AV7861-2AA00-2AA0 touch screen adopt to panel display device. 6AV7882-0DB20-2BA0 6AV7861-2AA00-2AA0 touch panel touch times are more than 1 million touches. 6AV7882-0DB20-2BA0 6AV7861-2AA00-2AA0 touch screen display Current: 5mA~25mA. 6AV7882-0DB20-2BA0 6AV7861-2AA00-2AA0 touch digitizer glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. 6AV7882-0DB20-2BA0 6AV7861-2AA00-2AA0 HMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C. 6AV7882-0DB20-2BA0 6AV7861-2AA00-2AA0 MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V.
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)