E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:16:19 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R Touch Screen Pane
Detailed
E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R Touch Screen Panel Repair
E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R touchscreen size: inch, other general size is 3.0'' to 22''. E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R touch panel adopt to panel display device. touch screen monitor linearity error:< 1.5%. E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R touch digitizer glass response speed: < 10ms. E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R HMI touch screen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R MMI touch screen current: 5mA~25mA. E995703 SCN-A5-FLT10.4-DUM-0H1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Current : 5mA~25mA
Power Supply : USB or RS232
Operation Voltage : Typical +DC 5V
* Electrical
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Operation System : Linux/ DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS
Interface : Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible; Serial RS-232.
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)