E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:44:03 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 Touch Screen Pan
Detailed
E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 Touch Screen Panel Repair
E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 touchscreen size: inch; other custom size is 3.0'' to 24'' . E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 touch membrane adopt to panel display device. E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 touch screen display light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C, E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size); E93663-000 SCN-AT-FLT20.1-Z02-0H1 HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  20.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Current : 5mA~25mA
Power Supply : USB or RS232
Operation Voltage : Typical +DC 5V
* Electrical
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Operation System : Linux/ DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS
Interface : Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible; Serial RS-232.
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)