E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:11:33 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R Touch Screen Glas
Detailed
E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R Touch Screen Glass repair
E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R repair replacement.
E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R HMI touch screen.
E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R touch screen.
E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R touch panel.
E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R China Manufacture supplier factory;
E166578 SCN-A5-FLT05.7-Z31-0H1-R Touch screen hmi
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  5.7 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)