B302250334 XACT C19905 Touch Screen Panel Repair
  • group nameTouch Panel Screen Suppliers
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelB302250334 XACT C19905
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:16:16 GMT
Paramtents
  • Types Resistance touch screen
  • Touch points Single-touch
  • Warranty 365 Days
  • Shipping 2-3 workdays
  • Name B302250334 XACT C19905 Touch Screen Panel Repair
Detailed
B302250334 XACT C19905 touch panel size: inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . B302250334 XACT C19905 touch membrane adopt to panel display device. B302250334 XACT C19905 HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). B302250334 XACT C19905 touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C; B302250334 XACT C19905 touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. B302250334 XACT C19905 touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size), B302250334 XACT C19905 Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%