XBTP011010 XBTP012010 Touch Screen Panel XBTP021010 Membrane Keypad Switch
  • group nameMagalis XBT P/PM/H/HM/E
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelXBTP011010 XBTP012010 XBTP021010
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 20:17:00 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • lineation test ≥100,000
  • Input life ≥1,000,000
  • Keyword Touch Screen Panel Glass Repair
  • Name XBTP011010 XBTP012010 Touch Screen Panel XBTP02101
Detailed
XBTP011010 XBTP012010 Touch Screen Panel XBTP021010 Membrane Keypad Switch repair
XBTP011010 XBTP012010 Touch Screen XBTP021010 Membrane Keypad repair
XBTP011010 XBTP012010 XBTP021010 touch panel size: inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . XBTP011010 XBTP012010 XBTP021010 touch membrane adopt to panel display device. XBTP011010 XBTP012010 XBTP021010 HMI touch glass light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). XBTP011010 XBTP012010 XBTP021010 touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C; XBTP011010 XBTP012010 XBTP021010 touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. XBTP011010 XBTP012010 XBTP021010 touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size), XBTP011010 XBTP012010 XBTP021010 Touch screen display operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Click for More Detail
Product Details:
Size :  inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days of most products
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%