Touch Screen for B&R 5D2200.07 5D2200.10 Touch Screen Panel
  • group nameProvit 2000/5000
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model5D2200.07 5D2200.10
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:37:57 GMT
Paramtents
  • Warranty 365 Days
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
  • Keyword Touch Screen Panel
  • Keyword Touch Screen Glass
  • Name Touch Screen for B&R 5D2200.07 5D2200.10 Touch Scr
Detailed
Touch Screen for B&R 5D2200.07 5D2200.10 Touch Screen Panel repair
5D2200.07 5D2200.10 touch screen,
5D2200.07 5D2200.10 touch panel.
5D2200.07 5D2200.10 touch membrane,
5D2200.07 5D2200.10 touch glass
5D2200.07 5D2200.10 HMI touch glass
5D2200.07 5D2200.10 touch digitizer
5D2200.07 5D2200.10 overlay label
5D2200.07 5D2200.10 front foil
Product Feature:
Size : 9.4 inches;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)