4PPC70.070M-22B 4PPC70.070M-22W Touch Screen Protective Film
  • brand nameVICPAS
  • model4PPC70.070M-22B 4PPC70.070M-22W
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 01:07:48 GMT
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.070M-22B
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.070M-22W
  • Size 7 inch
Detailed
Order each part separately is available
The B&R Power Panel c30 4PPC70.070M-22B and 4PPC70.070M-22W HMI builds modern applications with fast HMI buttons for scalable vector graphics and a previously-configured system banner that provides diagnostic information. It is easier maintenance, operation and improves ventilation, be sure to install the unit at least 100 mm (7 in) away from adjacent structures and other equipment
The short description about 4PPC70.070M-22B and 4PPC70.070M-22W: Power Panel C70, 7.0", portrait format, fieldbus interfaces: 1x CAN bus, 1x RS232. CPU and Memory: Intel Atom 333 MHz (compatible), 256 MB DDRAM, 32 kB FRAM, 2 GB onboard flashdrive. Display and touch screen: 7.0", 480 x 800 (WVGA) resolution, analog resistive touch screen, portrait format, anthracite gray pinstripe. Interfaces: 1x POWERLINK, 1x Ethernet 10/100 Mbit/s, 1x X2X Link, 2x USB 2.0, 1x CAN bus, 1x RS232.
Specifications:
Part Number : 4PPC70.070M-22B 4PPC70.070M-22W
Product Line: B&R Power Panel C70
Screen Size: 7 in.
Warranty: 1-Year Warranty
Technology: Analog Resistive Film
Resolution: DC 5V 1mA
Display colour: 16 million colours
Storage Temp.: -20℃~+70℃