4PPC70.101N-20B 4PPC70.101N-20W Touch Panel Protective Film
  • brand nameVICPAS
  • model4PPC70.101N-20B 4PPC70.101N-20W
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:18:51 GMT
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.101N-20B
  • Model B&R Power Panel C70 4PPC70.101N-20W
  • Size 10.1 inch
Detailed
Order each part separately is available
Operating the 4PPC70.101N-20B and 4PPC70.101N-20W touch screen, The analog resistive touch screen is executed about 1 cm over the edge of the display. If you press on 2 positions simultaneously, then the midpoint of the touch screen is controlled and selected. It is possible to rotate the contents of the screen by 90° using the graphic driver's screen rotation function. This function is supported by Automation Runtime.
Specifications:
Part Number : 4PPC70.101N-20B 4PPC70.101N-20W
Product Line: B&R Power Panel C70
Screen Size: 10.1 in.
Warranty: 1-Year Warranty
Technology: Analog Resistive Film
Resolution: DC 5V 1mA
Display colour: 16 million colours
Storage Temp.: -20℃~+70℃