Power Panel C30 4PPC30.101G-23B Touch Screen Protective Film
  • brand nameVICPAS
  • modelPower Panel C30 4PPC30.101G-23B
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 02:34:36 GMT
  • Model B&R Power Panel C30 4PPC30.101G-23B
  • Size 10.1 inch
Detailed
B&R Power Panel C30 4PPC30.101G-23B Touch Screen Panel Protective Film Repair Replacement
Order each part separately is available
Power Panel C30 4PPC30.101G-23B Touch Screen Panel Protective Film repair replacement
The Short description about 4PPC30.101G-23B: Power Panel C30, 10.1", landscape format, fieldbus interfaces: 1x CAN bus, 1x RS485. CPU and memory: 1 GHz (ARM Cortex- A8), 256 MB DDRAM, 8 kB FRAM, 512 MB onboard flash drive. Display and touch screen: 10.1", 1024 x 600 (WSVGA) resolution, analog resistive touch screen, landscape format, anthracite gray pinstripe. Interfaces: 1x Ethernet 10/100 Mbit/s, 2x USB 2.0, 1x CAN bus, 1x RS485.
Specifications:
The table below describes the parameters of the 4PPC30.101G-23B touchscreen protective film.
Part Number : 4PPC30.101G-23B
Product Line: B&R Power Panel C30
Screen Size: 10.1 in.
Warranty: 1-Year Warranty
Technology: Analog Resistive Film
Resolution: DC 5V 1mA
Display colour: 16 million colours
Storage Temp.: -20℃~+70℃