B&R PP500 5PP581.1043-00 Touch Screen Replacement
  • brand nameVICPAS
  • model5PP581.1043-00
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 19:28:16 GMT
Paramtents
  • Brand B&R
  • Size 10.4 inch
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Power Panel 500 5PP581.1043-00
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Power Panel 500 5PP581.1043-00 Touch Panel Repair Replacement
Order each part separately is available
Power Panel 500 5PP581.1043-00 Touchscreen Glass
Specifications:
The table below describes the parameters of the 5PP581.1043-00 Power Panel 500 Touchscreen Panel.
Part Number : 5PP581.1043-00
Product Line: Power Panel 500
Screen diagonal: 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C