B&R 5AP920.1043-01 Front Overlay Touch Screen
  • group nameAutomation Panel 900
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model5AP920.1043-01
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 15:58:07 GMT
Paramtents
  • Brand B&R
  • Size 10.4 inch
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Automation Panel 900 5AP920.1043-01
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Automation Panel 900 5AP920.1043-01 Touch Panel Front Overlay Repair Replacement
Order each part separately is available
Automation Panel 900 5AP920.1043-01 Touchscreen Glass Protective Film
The Automation Panel series is a generation of B&R display units ranging from 10.4" to 19" that breaks new ground when it comes to the modularity of interfaces to PC systems. As a result, the transfer of image data is independent of the display unit. This allows future innovations in the area of transfer technology to be implemented using a new Automation Panel Link.
Specifications:
Part Number : 5AP920.1043-01
Product Line: Automation Panel 900
Screen diagonal: 10.4 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial interface Type: RS232
Storage: -20 to 70°C