Vision1210™ V1210-T20BJ Touch Screen Panel Protective Film
  • group nameUnitronics
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelV1210-T20BJ
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:28:57 GMT
Paramtents
  • Brand VICPAS
  • Warranty 365 Days
  • Supply V1210-T20BJ Front Overlay Touch Membrane
  • Part Number Unitronics V1210-T20BJ
  • Shipping 2-4 workdays
  • Product Line Unitronics Vision1210™
  • Display Size 12.1"
Detailed
Unitronics Vision1210™ V1210-T20BJ Overlay Touch Digitizer Repair Replacement
Order each part separately is available
Unitronics Vision1210™ V1210-T20BJ Protective Film Touch Screen Repair Replacement
Specifications:
Backlight: White LED
Touchscreen: Resistive analog
Display Colors: 65,536 (16-bit)
Part Number: V1210-T20BJ
Resonse Time: 10mS typical
Brand: VICPAS
Display Type: TFT LCD Display
Power Supply: 12VDC or 24VDC
Storage Temperature: -20 °C ~ +60 °C