5PC782.1043-00 Switch Membrane Touch Screen Panel Repair
  • group nameB&R Panel PC
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • model5PC782.1043-00
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:50:59 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Brand B&R
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model B&R Panel PC 782 5PC782.1043-00
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
B&R Panel PC 782 5PC782.1043-00 Touch Screen Glass Operator Keyboard Repair Replacement
Order each part separately is available
Panel PC 782 5PC782.1043-00 Touch Screen Panel Glass Operator Panel Keypad
The 5PC782.1043-00 MMI Touch Screen Membrane Keyboard Keypad Panel PC 700 and Automation PC 620 are based on the same platform, which means that the Panel PC also offers the full bandwidth of processors ranging from Celeron® 600 MHz to Pentium® M 1.8 GHz. Panel PCs are available as touch devices with 10.4" VGA, 12.1" SVGA, 15" XGA, 17" SXGA and 19" SXGA TFT displays. The housing is also a defining factor. From very flat devices without PCI slots to expandable devices with two PCI slots, the Panel PC can be optimized to meet the requirements of the application. Four additional Automation Panel 900s can be connected to the Panel PC 700 (dual independent display).
Specifications:
Part Number: 5PC782.1043-00
Product Line: Panel PC 782
Panel Overlay: Polyester
Warranty: 365 Days Warranty
Housing Material: Metal
Display Type: TFT color
Display Diagonal: 10.4" (264 mm)
Display Colors: 262,144
Display Resolution: VGA, 640 x 480 pixels
Storage Temperature: -30 to 70°C