SCN-IT-FLT15.0-001-003 HMI Touch Screen Replacement
  • group nameFor ELO Touch Panel with 4 / 5 Wires
  • Min Order1 piece
  • brand nameVICPAS
  • modelSCN-IT-FLT15.0-001-003
  • payment methodWestern Union, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:47:24 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 15 inch
  • Brand VICPAS
  • Warranty 1 Year VICPAS Warranty
  • Model SCN-IT-FLT15.0-001-003
  • Shipping DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX
Detailed
ELO SCN-IT-FLT15.0-001-003 HMI Touch Panel Replacement
Order each part separately is available
SCN-IT-FLT15.0-001-003 Touchscreen Glass
Specifications:
The table below describes the parameters of the SCN-IT-FLT15.0-001-003 Touch Digitizer.
Part Number: SCN-IT-FLT15.0-001-003
Product Line: ELO
Screen Diagonal: 15 in
Warranty: 365 Days Warranty
Input Power: 24 VDC
Display Type: TFT color
Mounting Position: Vertical
Input Type: Touchscreen
Serial Interface Type: RS232
Storage: -20 to 60°C