TAOXING Flat Flame Treatment Machine TX-HY800P For Flat Plastic Parts Printing Preprocessing
  • group namePrepress Processing Machine
  • Min Order1 set
  • brand nameTAOXING Screen Printing Machines Manufacturer
  • modelTX-HY800P
  • payment methodT/T
  • update timeThu, 14 May 2026 08:15:33 GMT
Paramtents
  • Type Flame Treatment Machine
  • Rated voltage / light power 220V/50Hz
  • Conveyor belt size Width 800*Length 2000mm
  • Combustion gas 8KGf / cm²
  • Speed regulation mode Electronic stepless speed regulation
  • Conveyor belt speed 0-10m/min
  • Dimension 2140 * 120 * 840mm
  • Flame width / height 800mm / 260mm
Packging & Delivery
  • Size220cm x120cm x90cm
  • Min Order1 set
Briefing
Detailed
Introduction
UV Curing Drying Mchine
Specification
UV Curing Dryer
Main Parameters
Model: TX-HY800P
External combustion gas: Standard LPG
Combustion-supporting gas 8KGf / cm²
power supply: 220V/50Hz
Dimensions: 2140 * 120 * 840mm​