group nameAgricultural machine tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
modelTTQ2204
payment methodL/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal
update timeTue, 19 May 2026 17:44:00 GMT
green dark green
ironwork four wheel
small horsepower medium horsepower
BRAND IRON BULL
Min Order1 piece
The TTQ2204 is a 220hp 4WD farm tractor built for agricultural operations. Powered by a WP6G220E330 engine with full hydraulic steering and rear three-point suspension, it delivers consistent performance for plowing, tillage, and transport.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | TTQ2204 |
| Dimensions (LxWxH) | 5280 x 2270 x 3200 |
| Weight | 6200 |
| Drive | 4x4 4WD |
| Engine | WP6G220E330 |
| Rated Power | 162 kW / 220hp |
| Rated Speed | 2200 r/min |
| Steering | Full hydraulic |
| Front Tires | 14.9-28 |
| Rear Tires | 18.4-38 |
| Wheelbase | 2690 mm |
| Front Tread | 1720/1910/2000/2100 mm |
| Rear Tread | 1650-2300 mm |
| PTO Speed | 760/850 r/min |
| Suspension | Rear 3-point |
| Cab / ROPS | Wheel house |
| Counterweight (F/R) | 780/240 |
| Hydraulic Outputs | 3 groups |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.