1 - 999 piece
group nameAgricultural machine tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
modelTNC654
payment methodL/C, T/T, Paypal
update timeTue, 19 May 2026 17:44:23 GMT
COLOR green
MODEL Four-stroke, water-cooled, in-line, direct injecti
STANDARD POWER 48
GEARBOX SHIFT MODE Gear shift
BRAND IRON BULL
Min Order1 piece
The TNC654 is a 65hp 4WD farm tractor built for agricultural operations. Powered by a YND485T engine with full hydraulic steering and rear three-point suspension, it delivers consistent performance for plowing, tillage, and transport.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | TNC654 |
| Dimensions (LxWxH) | 3740 x 1650 x 2530 |
| Weight | 2260 |
| Drive | 4x4 4WD |
| Engine | YND485T |
| Rated Power | 48 kW / 65hp |
| Rated Speed | 2400 r/min |
| Steering | Full hydraulic |
| Front Tires | 7.5-16 |
| Rear Tires | 12.4-28 |
| Wheelbase | 1980 mm |
| Front Tread | 1150/1250/1350 mm |
| Rear Tread | 1150-1350 mm |
| PTO Speed | 540/760 r/min |
| Suspension | Rear 3-point |
| Cab / ROPS | Anti-turnover frame |
| Counterweight (F/R) | 60/60 |
| Hydraulic Outputs | 2 groups |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.