group nameAgricultural machine tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
modelTTL904
payment methodL/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal
update timeWed, 20 May 2026 02:37:53 GMT
green dark green
four wheel drive model
Gearbox shift mode Gear shift
BRAND IRON BULL
Min Order1 piece
The TTL904 is a 90hp 4WD farm tractor built for agricultural operations. Powered by a YT4A90T engine with full hydraulic steering and rear three-point suspension, it delivers consistent performance for plowing, tillage, and transport.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | TTL904 |
| Dimensions (LxWxH) | 4290 x 2100 x 2810 |
| Weight | 3770 |
| Drive | 4x4 4WD |
| Engine | YT4A90T |
| Rated Power | 66 kW / 90hp |
| Rated Speed | 2400 r/min |
| Steering | Full hydraulic |
| Front Tires | 9.5-24 |
| Rear Tires | 14.9-30 |
| Wheelbase | 2210 mm |
| Front Tread | 1400/1500/1600/1700 mm |
| Rear Tread | 1400-1800 mm |
| PTO Speed | 540/760 r/min |
| Suspension | Rear 3-point |
| Cab / ROPS | Anti-turnover frame |
| Counterweight (F/R) | 180/180 |
| Hydraulic Outputs | 2 groups |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.