group nameAgricultural machine tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
modelTTN804
payment methodL/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal
update timeWed, 20 May 2026 03:33:20 GMT
green dark green
ironwork small horsepower
medium horsepower high horsepower
BRAND IRON BULL
Min Order1 piece
The TTN804 is a 80hp 4WD farm tractor built for agricultural operations. Powered by a Zhejiang Xinchai engine with full hydraulic steering and rear three-point suspension, it delivers consistent performance for plowing, tillage, and transport.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | TTN804 |
| Dimensions (LxWxH) | 3770 x 1710 x 2525 |
| Weight | 2410 |
| Drive | 4x4 4WD |
| Engine | Zhejiang Xinchai |
| Rated Power | 59 kW / 80hp |
| Rated Speed | 2400 r/min |
| Steering | Full hydraulic |
| Front Tires | 8.3-24 |
| Rear Tires | 11.2-32 |
| Wheelbase | 1970 mm |
| Front Tread | 1200/1300/1400 mm |
| Rear Tread | 1200/1300/1400 mm |
| PTO Speed | 540/760 r/min |
| Suspension | Rear 3-point |
| Cab / ROPS | Anti-turnover frame |
| Counterweight (F/R) | 60/60 |
| Hydraulic Outputs | 2 groups |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.