group nameAgricultural machine tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
modelTTM1404-4
payment methodL/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal
update timeTue, 19 May 2026 17:44:09 GMT
green dark green
ironwork small horsepower
medium horsepower high horsepower
BRAND IRON BULL
Min Order1 piece
The TTM1404-4 is a 140hp 4WD farm tractor built for agricultural operations. Powered by a WP4G140E330 engine with full hydraulic steering and rear three-point suspension, it delivers consistent performance for plowing, tillage, and transport.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | TTM1404-4 |
| Dimensions (LxWxH) | 4530 x 2100 x 2900 |
| Weight | 4450 |
| Drive | 4x4 4WD |
| Engine | WP4G140E330 |
| Rated Power | 103 kW / 140hp |
| Rated Speed | 2300 r/min |
| Steering | Full hydraulic |
| Front Tires | 14.9-26 |
| Rear Tires | 18.4-34 |
| Wheelbase | 2450 mm |
| Front Tread | 1550/1650/1750/1850 mm |
| Rear Tread | 1550-1850 mm |
| PTO Speed | 540/760 r/min |
| Suspension | Rear 3-point |
| Cab / ROPS | Wheel house |
| Counterweight (F/R) | 600/300 |
| Hydraulic Outputs | 2 groups |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.