group nameAgricultural machine tractor
Min Order1 piece
brand nameTieniu/Agricm
modelTNJ504
payment methodL/C, D/P, Paypal
update timeTue, 19 May 2026 17:44:17 GMT
COLOR dark green
FOUR WHEEL drive tractor
MEDIUM HORSEPOWER Gear box shift
BRAND IRON BULL
Min Order1 piece
The TNJ504 is a 50hp 4WD farm tractor built for agricultural operations. Powered by a YND485T engine with full hydraulic steering and rear three-point suspension, it delivers consistent performance for plowing, tillage, and transport.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | TNJ504 |
| Dimensions (LxWxH) | 3740 x 1650 x 2530 |
| Weight | 2260 |
| Drive | 4x4 4WD |
| Engine | YND485T |
| Rated Power | 36.8 kW / 50hp |
| Rated Speed | 2400 r/min |
| Steering | Full hydraulic |
| Front Tires | 7.5-16 |
| Rear Tires | 11.2-28 |
| Wheelbase | 1980 mm |
| Front Tread | 1150/1250/1350 mm |
| Rear Tread | 1150-1350 mm |
| PTO Speed | 540/760 r/min |
| Suspension | Rear 3-point |
| Cab / ROPS | Anti-turnover frame |
| Counterweight (F/R) | 60/60 |
| Hydraulic Outputs | 2 groups |
网络文化经营许可证:浙ICP备14006100号-11 2007-2026 Tradevv.com. All rights reserved.