DK-GFL-Z50N-RS485 | Inductive Distance Sensor | DADISICK
  • brand nameDADISICK
  • modelDK-GFL-Z series | DK-GFL-Z50N-RS485
  • update timeWed, 13 May 2026 22:02:28 GMT
Paramtents
  • Response time: Up to 1.5ms
  • Output type RS485
  • Measuring center distance 50mm
  • Measuring range ±15mm
  • Repeatability 30μm
  • Supply voltage 12~24V DC±10%, pulsation P-P10%
Response time: up to 1.5ms
Output type: RS485
Measuring range: ±15mm
Detailed
Inductive Distance Sensor Measuring range specification
Species
Measuring
center 30mm
Measuring
center 50mm
center 100mm
center 200mm
center type 400mm