DK-GFL-G250P-485 | Laser Displacement Sensors | DADISICK
  • group nameDK-GFL-G Series
  • Min Order1 piece
  • brand nameDADISICK
  • modelDK-GFL-G Series | DK-GFL-G250P-485
  • update timeWed, 13 May 2026 22:22:41 GMT
Paramtents
  • Response time: Up to 1.0ms
  • Repetitive accuracy: Up to 2µm
  • Detection distance: 250mm
  • Detection range (f. s.): ±150mm
  • Linear accuracy: ±0.3%f.s. (f.s.=300nm)
  • Resolution ratio: 75μm (In fast mode 150μm)
  • Output: RS485/PNP
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
Response time: up to 1.0ms
Repetitive accuracy: up to 2µm
Detection distance: 250mm