GFL-Y50IU-485-N Laser measurement distance|Laser Ranging Sensor|DADISICK
  • group nameDK-GFL-Y Series
  • Min Order1 piece
  • brand nameDADISICK
  • modelGFL-Y Series|GFL-Y50IU-485-N
  • update timeWed, 13 May 2026 20:12:07 GMT
Paramtents
  • Output method: NPN+analog+RS485
  • Resolution: 1mm
  • Laser type: Red semiconductor laser Class II laser 655+10nm<1m
  • Voltage: 12V-24V DC
  • Current consumption: ≤50mA
  • Reaction time: 50-200ms
Briefing
Resolution: 1mm