Heavy Duty Paper Hole Punching Machine SUPER 600
  • group nameIndustrial Punching Machine
  • Min Order1 piece
  • brand nameSUPU
  • modelSUPER600
  • payment methodL/C, T/T, Western Union, MoneyGram, paypal
  • update timeWed, 13 May 2026 10:50:11 GMT
Paramtents
  • color white+blue
  • Material All metal
  • Punching width 600mm (24 inch )
  • Punching thickness 5mm(35-50sheets)
  • Punching material Paper or carton board
  • Punching die material Mould steel
  • Operation mode Electric by foot pedal
  • Changing of dies Yes
  • Closing double wire From 5mm to 32mm
  • Machine weight 185kgs
Packging & Delivery
  • Size88cm x71cm x135cm
  • Weight185kg / piece
  • Min Order1 piece
Briefing
Heavy duty Paper hole punching machine
changing of dies is quick and easy
Can closing double wire
Detailed
HEAVY DUTY PAPER PUNCHING MACHINE SUPER600
600mm  punching  width  punching machine Super600
Punching depth margin can also adjustable from 2mm to 5mm which make this machine perfect.
Title
MODEL
SUPER600
Punching Width
600mm
Punching  Thickness
0-5mm
Punching Margin
2-5mm
Motor Power
1.5 KW
AC POWER
220~240V, 50/60Hz.    110V,60Hz
Machine Weight
185 kgs
Packing Size
88X71X135cm
Title
<iframe width="1168" height="657" src="https://..........com/embed/FJHFp_lgAJg" title="How to operation Super600 heavy duty punching machine" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>