E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R Touch Glass Screen Repair
  • brand nameVICPAS
  • modelE794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R
  • payment methodD/P, Western Union, MoneyGram, T/T, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:49:05 GMT
  • Warranty 365 days
  • Size 15 inch
  • Name E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R Touch Glass Screen Repair
Detailed
E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R touch screen display size: 15 inch. other custom size is 3.0'' to 24'' . E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R touch screen light transmission: 80%(Meet ASTM D1003), E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω; 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E794713 SCN-AT-FLT15.0-PT0-0H1-R HMI touch glass temperature operating range: -10°C ~ 60°C.
 Contact VICPAS for Product Dimension
Product Feature:
Size :  15 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)
* Performance
Linearity Error <1.5%