E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R Touch Screen Glass Repair
  • brand nameVICPAS
  • modelE158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 23:37:35 GMT
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 11.3 inch
  • Name E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R Touch Screen Glass Repair
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R touchscreen size: inch, other custom size is 3.0'' to 24'' . E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R touch membrane adopt to panel display device. E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R touch screen display light transmission: 80%(Meet ASTM D1003). E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R touchscreen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R touch panel temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R touch screen tablet resistance: 300Ω < X Axis < 900Ω, 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size). E158852 SCN-A5-FLT11.3-M07-0H1-R HMI touch glass operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 Click for More Detail
Product Details:
Size : 11.3 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Power Supply : USB or RS232
Operation Voltage : Typical +DC 5V
Interface : Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible
Serial RS-232.
Application:
Agency Approvals : CE, FCC, RoHS
Isolation Resistance : >20MΩ @ DC 25V
Electrostatic Endurance : No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Resistance : 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)