E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:26:34 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-4 workdays
  • Size 15.1 inch
  • Warranty 365 days
  • Name E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R Touch Screen Panel
Briefing
E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R Touch Screen Panel repair
E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R touch screen glass size: inch, other general size is 3.0'' to 22'' . E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R touch screen HMIl adopt to panel display device; E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R touch panel power supply: USB or RS232. E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R touch digitizer glass operation system including : Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc. E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R touchscreen touch times are more than 1 million touches. E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R MMI touch glass temperature operating range: -10° C ~ 60° C, E919018 SCN-AT-FLT15.1-ZPM-0H1-R touch membrane Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size).
 Contact VICPAS for More Information
Product Feature:
Size :  15.1 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Mechanical
Input Method Finger or gloved hand (rubber, cloth or leather)
Touch Times More than 1 million touches
Touch Activation Force 20~80g
* Electrical
Current 5mA~25mA
Electrostatic Endurance No abnormal appearance after 10kv, 100Ω , 250PF electrostatic used
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V
Resistance 300Ω < X Axis <900Ω , 200Ω < Y Axis <800Ω (Varies with different size)