E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R Touch Screen Glass
  • brand nameVICPAS
  • modelE195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 21:52:21 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Shipping 2-3 Workdays
  • Warranty 365 Days
  • Size 15 inch
  • Name E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R Touch Screen Glass
Detailed
E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R Touch Screen Glass Repair
E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R touchscreen size: 15 inch, other general size is 3.0'' to 22''. E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R touch panel adopt to panel display device. E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R touch screen monitor linearity error:< 1.5%. E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R touch digitizer glass response speed: < 10ms, E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R HMI touch screen temperature operating range: -10°C ~ 60°C. E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R touch screen temperature storage range: -20°C ~ 70°C. E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R MMI touch screen current: 5mA~25mA, E195170 SCN-A5-FLT15.0-Z04-0H1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
 We are waiting for your contact
Product Specification:
Size :  15 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
* Performance
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%
Response Speed <10ms
* Electrical
Operation Voltage Typical +DC 5V
Power Supply USB or RS232
Interface Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible
Serial RS-232.
Current 5mA~25mA
Isolation Resistance >20MΩ @ DC 25V