  • brand nameVICPAS
  • modelE791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeThu, 14 May 2026 00:12:40 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Warranty 365 days
  • Shipping 2-4 workdays
  • Name E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R touchscreens
Packging & Delivery
  • Min Order1 piece
Briefing
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R
It is brand new and good quality with a year warranty.
Detailed
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R Touch Screen panel glass repair
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R Touch screen repair.
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R HMI touch glass repair;
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R Touch panel repair,
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R Touch digitizer glass repair;
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R Protective film;
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R Touch screen tablet
E791860 SCN-A5-FLT21.3-Z01-0H1-R Touch screen monitor repair
Product Description:
*  Size  21.3 inch
General Size
3.0" to 23″
Custom Size
3.0″ to 24″
Fit in with
Panel display device
* Environmental ;
Temperature
Operating Range: -10°C ~ 60°C
Storage Range: -20° C ~ 70° C
Relative Humidity
Operating Range: 0%~90% RH (no dew falls)
Storage Range: 0% to 95% RH (no dew falls)
Altitude
Up to 3, 000m
* Electrical
Operation Voltage
Typical +DC 5V
Power Supply
USB or RS232
Interface
Full Duplex USB 2.0 (Full Speed) Plug and play compatible
Serial RS-232.
Current
5mA~25mA
Electrostatic Endurance
No abnormal appearance after 10kv, 100Ω, 250PF electrostatic used
Isolation Resistance
> 20MΩ @ DC 25V
Resistance
300Ω < X Axis < 900Ω , 200Ω < Y Axis < 800Ω (Varies with different size)
Agency Approvals
CE, FCC, Rohs
Operation System
Linux/ Dos / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS
To get more Product Feature
Company Information:
*Drift free, Deviation of Error below 1.5%, suitable for the operation;