E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R Touch Screen Panel
  • brand nameVICPAS
  • modelE073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R
  • payment methodWestern Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card
  • update timeWed, 13 May 2026 22:16:39 GMT
Paramtents
  • Touch screen panel type Resistance touch screen
  • Size 10.4 inch
  • Shipping 2-3 workdays
  • Warranty 365 days
  • Name E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R Touch Screen Panel
Detailed
E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R Touch Screen Panel repair
E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R touch screen size: inch and other general size is 3.0'' to 22''. E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R touchscreen adopts the panel display device. E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R touch panel touch times are more than 1 million touches. E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R touch screen monitor Current: 5mA~25mA. E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R HMI touch screen temperature operating range: -10° C ~ 60° C. E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R MMI touch screen Operation Voltage : Typical +DC 5V. E073006 SCN-A5-FLT10.4-Z03-0H1-R touch membrane operation system including: Linux / DOS / Windows ME/95/98 / NT4.0/XP/2000/Mac OS etc.
Product Details:
Size :  10.4 inch;
Shipping : 2~3 Workdays
Warranty : 365 Days
Resolution(Interpolation) 4096*4096
Linearity Error <1.5%